Współpraca z Instytutem Socjologii UJ

W poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku w ramach IV Tygodnia Pracy Socjalne w naszej szkole gościć będziemy pracowników naukowych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentów oraz gościa specjalnego Panią prof. Pninę Ron z Uniwersytetu w Hajfie.

Pani prof. Pnina Ron wygłosi wykład pt. „Refleksje nad wyzwaniami stojącymi przed młodzieżą we współczesnym świecie”. Następnie odbędą się warsztaty, a po południu spacer aksologiczny po terenie byłego obozu pracy i koncentracyjnego KL Plaszów.

Szczegółowy plan wydarzenia

IV TYDZIEŃ PRACY SOCJALNEJ W KRAKOWIE

16-18 KWIETNIA 2018

w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej PSSPS
W stronę człowieka

PONIEDZIAŁEK, 16 KWIETNIA 2018 R.
XLIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, ul. Limanowskiego 60-62, sala gimnastyczna
godz.11.00 – 13.30
Refleksje nad wyzwaniami stojącymi przed młodzieżą we współczesnym świecie
Wykład prof. Pniny Ron (University of Haifa) oraz warsztaty dla młodzieży licealnej i studentów
Prowadzenie warsztatów: Olga Maciejewska (Instytut Socjologii UJ), Julia Pawlikowska (Instytut Socjologii UJ)
Zgłoszenia: agnieszka.radzik@uj.edu.pl
godz. 14.30
Spacer aksjologiczny po terenie byłego obozu pracy i koncentracyjnego KL Plaszow z udziałem prof. Pniny Ron
Zgłoszenia: o.maciejewska@interia.pl
Miejsce zbiórki: Restauracja McDonald’s, ul. Wielicka 85, Kraków

WTOREK 17 KWIETNIA 2018 R.
Instytut Socjologii UJ, Grodzka 52 Kraków, sala 55
godz. 12.00 – 13.30
The intergenerational transmission of the collective and the private life trauma in Israel
Wykład prof. Pniny Ron (University of Haifa)

ŚRODA 18 KWIETNIA 2018 R.
Instytut Socjologii UJ, Grodzka 52, sala 60
godz. 10.00 – 13.30
Trauma i uzależnienie, dr Viktoria Richter (Evangelische Hochschule Berlin)
System pomocy społecznej i psychiatrii środowiskowej w Berlinie, dr Detlev E. Gagel