Wiosenny przegląd artystyczny

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny odbył się „Wiosenny Przegląd Artystyczny” XLIII Liceum w Krakowie.

Widzowie zebrani na sali gimnastycznej mogli podziwiać przeróżne formy artystyczne. Przegląd rozpoczął się od pokazu żywych obrazów.

Wielkie wrażenie zrobił obraz „Żałobne wieści” Artura Grottgera, nazywanego malarzem powstania styczniowego, prezentowanym przez klasę 1a.

Były też dwa obrazy Leonarda da Vinci: „Dama z gronostajem”

i spektakularna „Ostatnia wieczerza” przedstawiane przez klasę 2a. Zachwycił pomysłowością i rozbawił widownię obraz „Błękitna noc” Edwarda Hoppera prezentowany przez klasę 3 d.

Zgodnością z pierwowzorem zwrócił uwagę „American Gothic” Granta Wooda w wydaniu klasy 1b…i „Pomarańczarka” Antoniego Gierymskiego prezentowany przez Lenę Kowalik z kl. 2e.

Klasa 3b pokazała zaś dzieło „Na ulicy” Antoniego Kozakiewicza, oddając lekkość zabaw dziecięcych, dbałość o rekwizyty.Antoni Kozakiewicz - Na ulicy 1891

Śpiew Aleksandry Siwek z kl. 2b.

Występ wokalny Zuzanny Konopek kl. z IIIa

Występ wokalny Jakuba Adamczaka z IIIa

Śpiew Zuzanny Konopek z tancerkami z kl. 3a – One Direction – „One Way or Another”.

Pokazy taneczne przygotowywane były pod kierunkiem p. prof. B. Adler.

Taniec towarzyski – Aleksandra Siwek z 2b wraz z partnerem.

Aleksandra Siwek z Martyną Sabarą w pokazie tanecznym „Walka dobra ze złem”.

Wręczenie nagród przez p. prof. Teresę Pióro dotyczących konkursu z okazji Święta PI.Miniformacja ze szkoły tańca „Wena”, w której tańczy Kinga Gnatowicz z klasy 2e.

Poczęstunek z okazji Święta Pi.