Zbiórka żywności PCK

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce Polskiego Czerwonego Krzyża Czerwonokrzyska Gwiazdka 2023, która zaczyna się już dziś i trwać będzie do 8 grudnia 2023 roku.

Akcja polega na zbieraniu żywności i chemii.

Czerwonokrzyska Gwiazdka jest charytatywną akcją skierowaną dla najuboższych i opuszczonych, do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnie wychowujących dzieci, do bezrobotnych, bezdomnych i chorych. Pomoc przekazujemy również do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK, aby tak jak każdy z nas mogli przeżyć te święta w godny, cudowny i magiczny dla człowieka sposób.

W związku z tym jak co roku mobilizujemy siły, aby choć w części móc zaspokoić potrzeby wszystkich tych, którzy zwracają się do nas o pomoc.
Prosimy o przynoszenie do szkoły, na dyżurkę (najchętniej słodyczy, kawy, miodu, kakao, barszczu czerwonego instant lub w kartonie, dań gotowych, owoców i warzyw w puszce lub słoiku, konserw mięsnych i rybnych, cukru, oleju i innych artykułów, które nie muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych; większość podopiecznych to osoby niemające warunków do przygotowywania posiłków – mąka zatem jest często bezużyteczna…) oraz chemii gospodarczej (proszki i płyny do prania, środki myjące, artykuły higieniczne, ręczniki). Mile widziane inne smakołyki związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Jakakolwiek ilość zebranych podarunków będzie mile widziana i przyczyni się do przyłożenia, choć małej cegiełki potrzebnej do budowy wspólnej akcji pomocowej dla potrzebujących.
Będziemy niezwykle wdzięczni za wyrażenie chęci udziału w akcji. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się wspomóc wszystkich tych, którzy często przeżywają Święta w samotności, chorobie i lęku o następny dzień.

Z góry dziękujemy za wszystkie dary,
Samorząd XLIII