Wygrana podczas Turnieju Debat Oksfordzkich o Teologii „«Veritatis splendor»!

Mamy dopiero początek sezonu debatanckiego w Krakowie a za nami pierwszy, ale na pewno nie ostatni sukces naszej szkolnej drużyny.  Na turnieju teologicznym 28.10.23 r., organizowanym przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie naszą szkołę reprezentowali Bruno Vince, Ula Klimas, Bartosz Pałka i Ania Vitushynska pod opieką Marcina Papieża. W pierwszej rundzie zmierzyli się z VII LO w Krakowie, gdzie wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami retorycznymi, wygrywając debatę. W rundzie drugiej jako propozycja debatowali z Liceum Ogólnokształcącym z Piekar nad tezą „Uczciwe życie zgodnie z nakazami indywidualnego sumienia powinno być traktowane jako jedyny bezwzględny warunek zbawienia”. Sędziowie ponownie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo naszej drużyny. Obydwoma wygranymi utorowali sobie drogę do finału, w którym zmierzyli się z LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Konarskiego, rozmawiając nad tezą: „Z punktu widzenia Kościoła więcej korzyści przyniosłoby wypowiadanie się w kwestiach moralnych tylko po to, by „zachęcać sumienia” oraz „proponować wartości”, z których każdy będzie sam czerpał inspirację dla autonomicznych decyzji i wyborów życiowych.” Ze sceny nasza drużyna tego dnia zeszła niepokonana zdobywając pierwsze miejsce w turnieju. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ten sukces, a także tych kto wspierał naszych mówców ze strony publiczności. Naszemu kołu życzymy nowych sukcesów i zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania koła debat.