Wygrana podczas Turnieju Debat Oksfordzkich o Teologii „«Veritatis splendor»!

Mamy dopiero początek sezonu debatanckiego w Krakowie a za nami pierwszy, ale na pewno nie ostatni sukces naszej szkolnej drużyny.  Na turnieju teologicznym 28.10.23 r., organizowanym przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie naszą szkołę reprezentowali Bruno Vince, Ula Klimas, Bartosz Pałka i Ania Vitushynska pod opieką Marcina Papieża. W pierwszej rundzie zmierzyli się z VII LO w Krakowie, gdzie wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami retorycznymi, wygrywając debatę. W rundzie drugiej jako propozycja debatowali z Liceum Ogólnokształcącym z Piekar nad tezą „Uczciwe życie zgodnie z nakazami indywidualnego sumienia powinno być traktowane jako jedyny bezwzględny warunek zbawienia”. Sędziowie ponownie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo naszej drużyny. Obydwoma wygranymi utorowali sobie drogę do finału, w którym zmierzyli się z LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Konarskiego, rozmawiając nad tezą: „Z punktu widzenia Kościoła więcej korzyści przyniosłoby wypowiadanie się w kwestiach moralnych tylko po to, by „zachęcać sumienia” oraz „proponować wartości”, z których każdy będzie sam czerpał inspirację dla autonomicznych decyzji i wyborów życiowych.” Ze sceny nasza drużyna tego dnia zeszła niepokonana zdobywając pierwsze miejsce w turnieju. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ten sukces, a także tych kto wspierał naszych mówców ze strony publiczności. Nasz skład tym zwycięstwem zagwarantował sobie bardzo cenną nagrodę, gwarantowane indeksy na dowolny kierunek na uczelni UPJP2. Naszemu kołu życzymy nowych sukcesów i zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania koła debat.