Koncert w Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 marca z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się koncert zorganizowany przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

Na 6 godzinie lekcyjnej wszyscy zostali zaproszeni na salę gimnastyczną. Po krótkim powitaniu i życzeniach przyznana została nagroda „Kobiety roku szkolnego 2017/18″, która trafiła w ręce naszej pani pedagog – Beaty Mlak. Następnie prowadzący przedsięwzięcie przeszli do części artystycznej. Miała ona charakter koncertu z krótkimi przerywnikami w postaci wierszy.

Uroczystość zainicjowała piosenka Steviego Wondera – „I Just Called To Say I Love You” w wykonaniu Jakuba Adamczaka z klasy 3a i wspierającymi go Wojtkiem Walczakiem i Michałem Kękusiem z 3c. Potem swoją grą na gitarze i wokalem zachwycił wszystkich Jakub Wawrzeniec z 2b, który wykonał utwór Shawna Mendesa – „There’s Nothing Holding Me Back”. Na scenie pojawił się następnie ponownie Kuba Adamczak, z utworem Lemara – „If There’s Any Justice”. Po tych utworach przyszedł czas na krótki przerywnik – Wojtek Walczak recytował wiersz anonimowego ucznia naszej szkoły pt. „O kobietach„. Po przerwie można było usłyszeć utwory braci Golec – „Lornetkę” oraz „Słodycze”, w których wcześniej wymienionych chłopaków wspierali wokalem Kamil Karwala z 2b, Dymitr Krawczuk z 3d i… pan Maciej Gomułka.

Po porcji swojskiej muzyki zespołu Golec uOrkiestra, przyszła pora na kolejny wiersz, a po nim dzieło Jamesa Blunta „You’re Beautiful” oraz piosenkę „I Feel It Coming” z repertuaru The Weekend. Oba utwory w wykonaniu Wojtka Walczaka i Michała Kękusia, wzbogacone o wesoły taniec, zachwyciły publiczność.

Całe spotkanie spiął klamrą Kuba Wawrzeniec wykonując „Perfect” Eda Sheerana. Po koncercie żeńska część grona pedagogicznego otrzymała kwiaty, a uczennice naszego liceum – cukierki od organizatorów.

Męska część Zarządu Samorządu Uczniowskiego pragnie jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom oraz dziewczynom w naszej szkole. Dużo szczęścia, zdrowia, sukcesów oraz aby życie było tak wesołe, jak wczorajsze widowisko 😉

Michał Kękuś, kl. IIIc

Koncert w Dzień Kobiet w 43 Liceum w KrakowieKoncert w Dzień Kobiet w 43 Liceum w KrakowieKoncert w Dzień Kobiet w 43 Liceum w KrakowieKoncert w Dzień Kobiet w 43 Liceum w KrakowieDzień Kobiet