Finał XVI edycji projektu Szkoła Debaty

Szkoła debaty to całoroczny projekt edukacyjno-wychowawczy, który gromadzi reprezentantów krakowskich liceów wokół idei Debat Oksfordzkich. To projekt zwracający uwagę na kulturę słowa i wypowiedzi, wagi argumentów, a także poruszający w dyskusji ważne społecznie tematy.

W ubiegłym roku nasze liceum zadebiutowało w projekcie. W tym roku nasi reprezentanci w składzie: Eryka Ball, Julia Zając, Filip Koźmiński i Krzysztof Nowak w eliminacjach pokonali wszystkie rywalizujące w grupie zespoły i dotarli do ćwierćfinału.

26 marca 2019 roku w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego  odbył się finał projektu Szkoły Debaty. Nasi uczniowie mogli wysłuchać pasjonujących potyczek słownych na tematy:

„Prywatne podmioty nie powinny kolonizować kosmosu” i „ Suwerenność kraju jest ważniejsza od poziomu życia jego obywateli”