Dzień Kultury Włoskiej

Dzień Języka Włoskiego

W poniedziałek 13 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Języka Włoskiego, zaaranżowany oraz poprowadzony przez profesor Magdalenę Osochę. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie uczęszczający na lekcje pani profesor.

Konkursy

Na wstępie odbyły się dwa konkursy. W pierwszym rywalizowały ze sobą rysowane przez uczniów kaligramy (ilustracje, zawierające w sobie ukryte słowa w języku włoskim). Na pierwszym miejscu znalazła się praca Wiktorii Kruk, drugim – Natalii Ciężkowskiej, a miejsce trzecie zajęła Maja Dudek.

Następne współzawodniczyły filmy prezentujące kulturę i ciekawostki o włoskich regionach. Zwycięzcami, wyłonionymi w głosowaniu, zostali Wiktor Ziaja i Grzegorz Kurlit, nieco mniejszą liczbę głosów otrzymał zespół Bruno Fritza i Wojciecha Bienii, natomiast na trzecim miejscu znalazł się projekt Artura Giernalczyka, Jakuba Twaroga i Jakuba Stefańskiego.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz wynagrodzenie w postaci ocen celujących z języka włoskiego.

Quiz o Italii

Kolejną atrakcją był quiz wiedzy o Włoszech, rozwiązywany w trzyosobowych, międzyklasowych grupach, wygrany przez Jakuba Stefańskiego, Wiktorię Rządzik oraz Macieja Grzybka.

Historia języka włoskiego

Na zakończenie pani profesor wygłosiła wykład, w którym przybliżyła historię i proces kształtowania się języka włoskiego, jaki znamy i jakiego uczymy się dzisiaj. Po wszystkim uczniowie opuścili salę gimnastyczną z poczuciem dobrze spędzonego czasu i wizją przyszłej rozgrywki w Tombolę, rodzaj włoskiej gry w Bingo, na nadchodzących lekcjach z profesor Osochą.

Katarzyna Majerczyk