Wiosenny Przegląd Artystyczny

Pierwszy dzień wiosny

21 marca – w pierwszy dzień wiosny – odbył się w naszym liceum „Wiosenny Przegląd Artystyczny”. Projekt ten jest wiosenną tradycją naszej szkoły, w którym uczniowie mają okazję zaprezentować swe artystyczne uzdolnienia, talenty i pasje!

Doświadczenia chemiczne

Uczniowie z klasy 3b pod kierunkiem prof. Adama Nowaka przygotowali pokaz chemiczny. Reakcja wywołała imponujące ilości piany, która (zgodnie z planem) próbowała opuścić instrumenty laboratoryjne.

Żywe obrazy

W tym roku zaprezentowano „żywe obrazy” – uczniowskie interpretacje znanych dzieł malarskich.

Muzyka, taniec i śpiew

Były też występy muzyczne, wokalne i pokazy taneczne.

Niespodzianka

Z aplauzem przyjęto występ naszych Profesorów, którzy niespodzianie ujawnili swe talenty w brawurowym wykonaniu piosenki „Babę zesłał Bóg”.

Teatr

Wystawiono również, pełną grozy i komizmu, inscenizację ballady A. Mickiewicza „Lilje”.

Nareszcie wiosna!

Było, jak na wiosnę przystało, wesoło i kolorowo. Zapraszamy za rok!

Dziękujemy bardzo za przygotowanie Przeglądu pani prof. Zofii Mikuś i panu prof. Jakubowi Kotarbie.