Dzień Dantego

W 2021 roku obchodzimy 700. rocznicę śmierci Dantego Alighieri. Z tej okazji we Włoszech zaplanowano szereg inicjatyw poświęconych Największemu Poecie, który uznawany jest za ojca języka włoskiego.

„Dantedi”, dzień Dantego, został ustanowiony przez Ministerstwo Kultury na 25 marca, czyli dzień, w którym rozpoczyna się akcja „Boskiej komedii”. Na razie, ze względu na pandemię, dzień Dantego trwa w internecie.

XLIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie przyłączyło się do obchodów. Uczniowie uczący się języka włoskiego zjednoczyli się we wspólnej „lectura Dantis”. Odczytaliśmy razem fragmenty Pieśni I i III Piekła. Była to znakomita okazja do przybliżenia polskim uczniom postaci Dantego Alighieri oraz jego wspaniałego poematu.

#dantedì700, #dziendantego700, #Dantedì, #IoleggoDante, #czytamDantego