Debaty historyczne – dwa zwycięstwa

Wielki sukces! Nasza debatancka drużyna wygrała dwie debaty jednego dnia.

Pierwszy etap trudnego Turnieju Debat Historycznych organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej jest już za nami. Ósmego marca w IPN przy ulicy Dunajewskiego 8w Krakowie Marcin Dąbrowski, Ula Klimas, Bartosz Pałka i Paweł Dziób zmierzyli się z oponentami.

Pierwsze starcie

Pierwszą debatę o tezie „Kościół Katolicki miał największy wpływ na obalenie systemu komunistycznego w Polsce” nasza drużyna wygrała jednogłośnym werdyktem sędziów, pokonując II LO z Tarnowa.

Druga debata

W drugim starciu stanęliśmy przeciwko II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Było ono trudniejsze, ale również zakończyło się jednogłośnym zwycięstwem naszej reprezentacji. Teza tej debaty brzmiała: „Układ Sikorski-Majski był sukcesem politycznym rządu Władysława Sikorskiego„. Będąc ponownie w opozycji, nasi mówcy wykazali się większymi umiejętnościami retorycznymi i wiedzą historyczną, co przyniosło nam zwycięstwo.

Pokładamy wielkie nadzieje w naszej drużynie i liczymy na kolejne sukcesy w tym oraz w innych turniejach. Opiekunem grupy na konkursie był prof. Marcin Papież, zdjęcia robiła Anna Vitushyńska.