Ćwierćfinał XX Szkoły Debaty

W czwartkowe popołudnie 19 stycznia 2023 roku grupa reprezentantów naszej szkoły miała okazję zasiąść na widowni ćwierćfinału XX Szkoły Debaty. Na Sali Obrad Rady Miasta Krakowa zmierzyły się dwie drużyny z II i VI Liceum Ogólnokształcącego, dyskutując nad tezą : Świat Alpha (zakładający pośmiertną reinkarnację w postać zależną od sumy dobrych i złych uczynków) jest lepszy od świata Omega (w którym człowiek osiąga zbawienie na podstawie żalu za grzechy).

Podczas debaty nie brakło logicznego rozumowania i dobitnych argumentów absorbujących nawet widownię, która miała możliwość zadania pytań i rozwiania swoich wątpliwości. Ostatecznie, ta wyrównana walka zakończyła się zwycięstwem propozycji- II LO- tym samym otwierając jej drzwi do półfinału.

Serdecznie gratulujemy obu dobrze przygotowanym drużynom i mamy nadzieję, że debatantom naszej szkoły również uda się znaleźć w tym miejscu.