II etap XV edycji Szkoły Debaty

21 listopada, w naszej szkole, odbył się II etap eliminacji do XV „Debaty oksfordzkiej”.

W pierwszej turze, wokół tezy: „Lepiej należeć do >>Klubu 27<<, niż żyć jak szary człowiek” –  debatowało V LO i III SLO.  Debatę wygrało V LO.

W drugiej turze spierano się na temat: „Nie powinno się przepraszać, jeśli nie odczuwa się skruchy”. Naszą szkołę – XLIII LO – reprezentowali: Aleksandra Taran. Maciej Mlak. Szymon Rothkegel i Szymon Stanula. Debatowaliśmy z zespołem VIII PALO i po wyrównanej walce właśnie im przypadło zwycięstwo.

Gratulujemy wygranej zespołom V LO i VIII PALO, a uczestnikom dziękujemy za udział w debacie, której poziom organizatorzy nazwali „godny finału”.

Więcej o debacie oksfordzkiej w artykułach: Debata oksfordzka oraz Gala otwarcia XV edycji Szkoły Debaty.

One Reply to “II etap XV edycji Szkoły Debaty”

Comments are closed.