Szkoła Debaty – ostatnia runda fazy grupowej

22 grudnia 2022 roku nasza szkoła uczestniczyła w ostatniej rundzie fazy grupowej XX Szkoły Debaty. Tym razem to nasza szkoła gościła drużynę przeciwną, którą byli przedstawiciele III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO im. Juliusza Słowackiego. Tematem debaty była teza: W krajach, w których nie istnieje kara śmierci, więźniowie skazani na dożywocie powinni mieć możliwość zamiany swojego wyroku na karę śmierci.

Mimo wczesnej pory debatanci i debatantki od początku do końca dostarczali emocji zgromadzonej publiczności. Poziom obu drużyn był bardzo wyrównany, a argumenty, jak i struktury wypowiedzi przemyślane. Po ogłoszeniu wyniku przez marszałka debaty okazało się, że zwyciężyła drużyna złożona z przedstawicieli naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy uczniom i uczennicom III SLO za doskonałą debatę, przede wszystkim jednak składamy wyrazy uznania naszej zwycięskiej drużynie.

Uczniowie  reprezentujący XLIII LO w Szkole Debaty to:
Marcin Dąbrowski 4A
Paweł Dziób 4A