17 września klasy Ic, Ie i I h wyjechały na wycieczkę integracyjną w Pieniny pod opieką prof. Małgorzaty Janigacz, prof. Moniki Topy, prof. Joanny Golc, prof. Jakuba Kotarby i prof. Jacka Czaplaka.
Pieniny
Pierwszego dnia przeszliśmy przez wąwóz Homole, a następnie wspięliśmy się do schroniska pod Durbaszką. W międzyczasie przewodnik opowiadał nam m. in. o historii Łemków zamieszkujących kiedyś te tereny. Widoki były przepiękne, owieczki pasące się na stokach gór urocze.
Schronisko pod Durbaszką
Zmęczeni dotarliśmy w końcu do schroniska, gdzie dowiedzieliśmy się o zasadach w nim panujących m. in. o tym, że musimy przebrać buty. Po rozlokowaniu najwytrwalsi ruszyli, aby zdobyć szczyt zwany Wysoką. Widoki podobno zapierały dech: było widać nawet Tatry.
Integracja
Wieczorem każda klasa miała osobne zabawy integracyjne ze swoim wychowawcą, dla chętnych było tez śpiewogranie przy dźwiękach gitary.
Tęcza
Kolejnego dnia obserwowaliśmy na przemian z okien schroniska: deszcz, słońce, tęczę, a nawet grad. Wspólnie z przewodnikiem wychowawcy podjęli decyzję, że ze względu na pogodę nie zdobędziemy Trzech Koron.
Niepylak apollo
Po zejściu zwiedziliśmy cerkiew, a następnie podjechaliśmy do Muzeum Pieńskiego Parku Narodowego. Oglądnęliśmy niezwykły film o symbolu tego parku czyli królewskim motylu Apollo niepylaku, jednym z największych w Polsce motyli dziennych zagrożonym całkowitym wyginięciem.
Zamek nad Zalewem Czorsztyńskim
Po zwiedzeniu muzeum dotarliśmy jeszcze do tajemniczych ruin zamku w Czorsztynie skąd mogliśmy oglądać widok na cały zalew i zaporę. Ta wycieczka naprawdę nas zintegrowała, choć nieraz nam przywiał wiatr i pokropił deszcz, to humory nam dopisywały!
piekne zdjecia, pozdrawiam wszystkich uczniow 😉
To zapraszam do kółka fotograficznego, gdzie nauczymy się robić takie zdjęcia 😉