Wystawa „Innowacje w praktyce”

Dnia 13 grudnia 2023 roku uczniowie klas ID oraz 2B brali udział w wystawie „Innowacje w praktyce” organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa.

Na wystawie prezentowane są innowacyjne produkty, pokazujące przykłady współpracy nauki z biznesem i kierunki rozwoju przemysłu przyszłości. Swoje osiągnięcia prezentują m.in.: – ABB Global Business Services GBS, – robot Youmi, firma Astor – Robot Kawasaki, – Intermag produkt Amino Ultra, CAWI sp. z o.o., – narzędzia terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami, – firma Seedia: ławka solarna New Urban, Solar Plane – bezzałogowy samolot napędzany energią słoneczną.

Nasi uczniowie poznali czym są innowacje we współczesnym świecie i zrozumieli, że są to nie tylko wielkie techniczne wynalazki czy zdobycze, ale też takie rzeczy jak drewniane, innowacyjne narzędzia terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami czy też nawozy, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia chemiczne.