Wyjście do strzelnicy

W czwartek 22.06.2023 r. uczniowie klas I, II, III z  XLIII LO w Krakowie wzięli czynny udział w warsztatach strzeleckich zorganizowanych przez nauczycielkę EDB i WF prof. Barbarę Niedzielską-Adler. Zgłosiła się dość spora grupa, licząca prawie 40 uczniów.

Zajęcia odbyły się przy ul. Pomorskiej 2 w siedzibie Klubu Strzeleckiego ZO LOK Kraków i prowadzone były pod okiem instruktora i trenera Szymona Polaszczyka, byłego trenera sekcji strzeleckiej Wisły Kraków oraz sędziego I klasy.

Pan Szymon Polaszczyk to Instruktor Strzelectwa Sportowego, w TS Wisła od 1989 roku jako zawodnik, od 1995 jako instruktor. Wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca wielu prestiżowych nagród. Wychowawca mi. Bartłomieja Nogiecia – medalisty Mistrzostw Europy i wielokrotnego Mistrza Polski, oraz trener wielu medalistów Mistrzostw Polski. Specjalista w broni krótkiej.

W godzinach od 9.00 od 12.30 młodzież podzielona na grupy strzeleckie oddawała strzały z karabinka oraz pistoletu do tarcz strzeleckich. Wielu uczniów miało bardzo dobre wyniki i otrzymało zaproszenia na treningi strzeleckie  do Klubu Strzeleckiego ZO LOK  Kraków.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Klubem będzie owocna, a uczniowie chętnie będą brali udział w warsztatach w przyszłym roku szkolnym i odnajdą swoje ukryte talenty strzeleckie.