Wycieczka klasy 1e

Wycieczka klasy pierwszej

5 września 2019 roku uczniowie klasy 1e wraz z nauczycielem dr R. Warchał udali się do Bazyliki Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie.

Święty stolarz

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania parafii św. Józefa, gdzie młodzież miała okazję poznać sylwetkę Józefa – patrona rzemieślników. W obiekcie sakralnym uczniowie obejrzeli kaplicę adoracji, ołtarz w głównym prezbiterium oraz ołtarz boczny przedstawiający Zwiastowanie.

Kościół Redemptorystów

Kolejnym etapem szkolnego wyjścia było zwiedzanie parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W kościele Redemptorystów znajduje się cudowny obraz oraz konfesjonał, przy którym spowiadał się Karol Wojtyła.

Grota

Na zakończenie wycieczki przeszliśmy pod grotę z wyremontowaną rok temu figurą Matki Boskiej Różańcowej.