Wycieczka integracyjna do Czech klas ID oraz IA

W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy Adrspackie Skalne Miasto na terenie Czech.

Adršpašskoteplické skály to masyw górski w Sudetach Środkowych, w Czechach, będący fragmentem Gór Stołowych, na południe od Kotliny Broumovskiej, w pobliżu miasteczka Teplice nad Metují oraz wsi Adršpach, w północno-wschodnich Czechach.

Mieliśmy szanse zobaczyć najpiękniejsze miejsca w rezerwacie. Po spacerze pojechaliśmy do laser parku, gdzie zostaliśmy podzieleni na drużyny i odbyliśmy bitwę laserową. Po zabawie dotarliśmy do ośrodka, gdzie zorganizowane zostało  ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.
  Następnego dnia zabraliśmy nasze bagaże i po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy do Kłodzka. Po mieście oprowadził nas przewodnik, który między innymi pokazał nam wnętrze  kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i opowiedział niesamowite historie miasta.

Później pojechaliśmy do Kopalni Złota w Złotym Stoku gdzie dużo dowiedzieliśmy się o wydobywaniu tego surowca w Polsce .Kopalnia Złota w Złotym Stoku to atrakcja turystyczna zorganizowana w dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim. Została uruchomiona 28 maja 1996. Placówkę prowadzi Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych Kopalnia Złota

Zanim wróciliśmy do Krakowa odwiedziliśmy jeszcze średniowieczną wioskę. Mieliśmy okazję zapoznać się z życiem osady górniczej.

Do Krakowa wróciliśmy z żalem, że to już koniec naszych wojaży.
Kinga i Jagoda ID