Ślubowanie klas pierwszych 2023

12 października 2023r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Do sali gimnastycznej wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Zebranych powitała p. dyrektor Bożena Skowronek, kierując szczególnie ciepłe słowa do pierwszoklasistów. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości. Ten poranek umilili również swoimi występami uczniowie klas starszych, a także zaprosili pierwszoklasistów do zabawy dotyczącej wiedzy o patronce szkoły.
Na koniec wybrzmiały słowa: „Mamy za patronkę dzielna i zdecydowana kobietę! Można by rzec – superbohaterkę! Z dumą przekraczajcie próg naszej szkoły, w sercu noście odwagę i nie cofajcie się przed osiągnięciem celu – jak Zofia Chrzanowska!”