Wycieczka do Grecji: Śladami Greckich Bogów

Riwiera Olimpijska to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Grecji. Położona nad Morzem Egejskim słynie z pięknych plaż i ciepłego morza. Swoją nazwę region zawdzięcza usytuowaniu w obrębie najwyższego pasma górskiego Grecji -Olimpu.

I stamtąd właśnie wróciliśmy w ubiegłym tygodniu, z naszej wielkiej greckiej wycieczki.
Byliśmy tam, gdzie stąpali bogowie:
– wycieczka do podnóża Góry Olimp i zwiedzanie Masywu Olimpu- siedziby greckich bogów, skąd mogliśmy podziwiać niesamowite widoki. Mieliśmy okazję spacerować ścieżkami, którymi kiedyś przechadzał się Zeus,
– spacer wąwozem rzeki Enipeas, jednym z najładniejszych szlaków do Wodospadu Zeusa i Basenów Afrodyty,
– wyjazd do Aten i zwiedzanie Akropolu, a później do Delf i wizyta w słynnej wyroczni delfickiej.

Jak zwykli śmiertelnicy oddawaliśmy się również ziemskim przyjemnościom, do których należały:
– rejs statkiem na wyspę Skiathos, jedną z piękniejszych greckich wysp. Skiathos jest rajem dla wielbicieli słońca i turkusowej wody, a także jedną z dwóch wysp, które stały się tłem fabuły kultowego musicalu Mamma Mia,
– zwiedzanie Starego Panteleimonasu- górskiego miasteczka, w którym czas się zatrzymał,
-wycieczka fakultatywna na Meteory – zwiedzanie spektakularnych klasztorów wzniesionych przez zakonników na zboczach skał, pobyt w Salonikach i zwiedzanie tego wspaniałego miasta.

Oprócz zwiedzania niezwykłych miejsc odpoczywaliśmy na plaży, kąpaliśmy się w Morzu Egejskim, jednym słowem: Carpe diem.

Pobyt w Grecji dostarczył nam wielu miłych wrażeń i przeżyć, był niezwykłą przygodą i wspaniałym doświadczeniem, które na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach.

Inspiracją do zorganizowania wycieczki było uczestnictwo szkoły w programie Erasmus+.