Nasza uczennica wyróżniona w konkursie „Słowem o sztuce”

Antonina Sydor, uczennica klasy II b, otrzymała wyróżnienie w interdyscyplinarnym konkursie muzealnym „Słowem o sztuce”, zorganizowanym przez Muzeum Krakowa, Stowarzyszenie Polonistów oraz Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs obejmował dwa etapy – pierwszy polegał na napisaniu opowiadania inspirowanego wystawą Pałacu Krzysztofory i pozwolił Tosi znaleźć się w gronie sześciorga finalistów w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach drugiego etapu odbyły się warsztaty twórczego pisania, a następnie, w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego, finał, w którym należało napisać opowiadanie na podstawie jednego z dwóch obrazów Michała Stachowicza, przedstawiających dawny Kraków.

7 czerwca Antonina, wraz z opiekunką naukową, prof. Ewą Goczał, wzięła udział w uroczystej gali, która odbyła się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory. Jako laureatka wyróżnienia wysłuchała komentarza do swojej pracy raz odebrała dyplom i nagrodę.

Opowiadania laureatów, a także galeria zdjęć i film z gali konkursu, zostaną opublikowane na stronie https://www.stowarzyszeniepolonistow.pl/.