Van Gogh inaczej

W przeddzień egzaminów maturalnych spora grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką prof. Adler i prof. Kotarby udała się na krakowskie Czyżyny, aby wziąć udział w multimedialnej wystawie poświęconej twórczości Vincenta Van Gogha.

Była to doskonała okazja do zapoznania się z twórczością tego sławnego malarza, ale w sposób jakże odmienny od zwyczajowego obcowania z jego dziełami w galerii sztuki.

Dzięki nowoczesnej technologii (gogle VR) mogliśmy wręcz wejść do jego obrazów i spróbować odebrać świat oczami twórcy.
Wszystkiemu towarzyszyła dodatkowo sugestywna muzyka oraz czytane przez lektora fragmenty korespondencji, jaką Vincent prowadził ze swoim bratem.

Ten niespełna półtoragodzinny seans pozwolił naszym uczniom nie tylko zrelaksować się oraz odpocząć od zwykłej lekcyjnej codzienności, ale też zwiększyć wrażliwość na otaczający nas świat i sposoby pokazywania go w sztuce.