Sztuka Improwizacji

19 czerwca klasa II d miała niezwykłą okazję uczestniczyć w improwizowanym spektaklu, w którym występował uczeń naszej szkoły, Jakub Kupczyk. Przedstawienie było wyjątkowe nie tylko ze względu na występ Jakuba, ale także dlatego, iż zostało przygotowane wspólnie z Seniorami z Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Krakowie oraz Nastolatkami z grupy teatralnej ,,Mikro Fale” ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Fundacja Czerwone Noski zainicjowała pilotaż programu „Międzypokoleniowy Most”, oparty na przekazaniu Seniorom i Nastolatkom wiedzy i umiejętności z zakresu improwizacji. Warsztaty stworzyły wspólną przestrzeń do wyrażenia siebie, opowiedzenia o swoich doświadczeniach, marzeniach a także rozwoju kompetencji pomocnych w mierzeniu się z codziennymi wyzwaniami.

Improwizowany spektakl okazał się wspaniałą formą integracji międzypokoleniowej, łącząc różnorodne doświadczenia i perspektywy aktorów w jedną, spójną całość. Publiczność miała niepowtarzalną okazję wpływać na rozwój poszczególnych scen, co dodało przedstawieniu elementu zaskoczenia i interaktywności, zapewniając świetną zabawę wszystkim obecnym.

To niezwykłe wydarzenie pokazało, jak sztuka może jednoczyć ludzi w różnym wieku i o różnych doświadczeniach życiowych, a także jak kreatywność i wspólne działanie mogą przynieść niesamowite rezultaty.