Szkoła Debaty – pierwszy pojedynek na słowa

7 listopada 2022 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszej rundzie fazy grupowej XX Szkoły Debaty. Naszym rywalem i jednocześnie gospodarzem spotkania było VII liceum im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie. Drużyny debatowały nad tezą: W Polsce media publiczne powinny zostać sprywatyzowane.
Debata od początku do końca toczyła się na dobrym poziomie merytorycznym, a walka na argumenty dostarczała nieustających emocji. Po skończonej debacie skład sędziowski nad wynikiem obradował aż pół godziny, jednak ostatecznie jako zwycięzcę wskazał VII LO.
Przeciwnikom gratulujemy, jednak wyrazy uznania należą się również naszej drużynie, która wzmocniona o nowe doświadczenia podejmie za dwa tygodnie VI LO.

Uczniowie, którzy reprezentowali XLIII LO w Szkole Debaty, to:
Bartosz Pałka 2A
Radosław Baran 2A