Relacja z Dnia otwartego

Relacja z Dnia otwartego XLIII Liceum w Krakowie

15 kwietnia 2023 roku nasze Liceum otworzyło swoje drzwi dla ósmoklasistów, którzy po wakacjach chcą uczyć się w krakowskim Liceum nr 43.

Ósmoklasiści

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas liczba ósmoklasistów, którzy licznie przybyli na Dzień otwarty. Kandydaci i ich rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą naszego liceum, porozmawiać z naszymi Profesorami i Dyrekcją szkoły.

Rówieśnicy

Przede wszystkim mogli spotkać się naszymi uczniami i uczennicami, którzy opowiadali o szkole, oprowadzali po zakamarkach budynku liceum, pokazywali urokliwą zieleń w jego otoczeniu. Dzielili się też informacjami o zwyczajach panujących u nas i szczegółach dotyczących każdego z profesorów. 😉

Moc atrakcji

Uczniowie i profesorowie przygotowali kandydatom wiele atrakcji. Były doświadczenia w pracowni chemicznej oraz wystawa prac fotograficznych i rysunkowych uczniów z przeglądu artystycznego. Były zabawy językowe prowadzone przez nauczycieli języków obcych i testy psychologiczne u pani psycholog. Sala gimnastyczna zapełniła się grającymi w speedball i tańczącymi belgijkę. Mózgowcy układali kostki Rubika różnych kształtów i rozwiązywali quizy matematyczne. Przyszli licealiści mogli oglądać pomysłowe układy planetarne 3D i głosować na nie albo odwiedzić naszą salę informatyczną. Była też okazja, aby dowiedzieć się o realizowanych w szkole projektach: wymianie międzynarodowej Erasmus, projekcie medialno-dziennikarskim „Szkoła w radiu” i rywalizacji międzyszkolnej w debatach oksfordzkich.

A jeśli komuś jeszcze było mało, mógł porozmawiać z Dyrekcją, panią pedagog, wszystkimi profesorami, a nawet absolwentami.

Na zakończenie

Bardzo dziękujemy Wam za liczne przybycie. Życzymy, żebyście świetnie poradzili sobie na egzaminie ósmoklasisty. Mamy nadzieję, że wielu odwiedzających nasze liceum stanie się po wakacjach częścią społeczności XLIII LO i będzie razem z nami realizować marzenia.