Piknik integracyjny

Nasi uczniowie już kolejny raz pod opieką prof. Joanny Golc i prof. Beaty  Mlak i wzięli udział w „Pikniku integracyjnym”, który co roku organizowany jest przez Centrum Kultury Podgórza.

Impreza odbyła się w Parku im. Wojciecha Bednarskiego 14 czerwca w godz. Od 10.30 do 13. Jak zwykle przybyli licznie uczniowie i podopieczni ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół integracyjnych, świetlic terapeutycznych oraz Domów Opieki Społecznej.

Uczniowie krakowskich szkół, w tym nasze liceum, przygotowali dla nich konkursy, zabawy, akcje plastyczne, sportowe, atrakcje kulinarne i inne. Była muzyka, balony, taniec i radość – czyli prawdziwa integracja. My jak zwykle byliśmy dobrze przygotowani i bawiliśmy się wspólnie z innymi! Mieliśmy stoisko z rozpoznawaniem zapachów, z zabawami z masy solnej, robieniem ozdób z koralików, rzutami do celu, malowaniem twarzy, przebieranie, a nawet tzw. „mystery box”, gdzie poukrywane były różne przedmioty, które należało odgadnąć. Taki wolontariat to sama przyjemność!