Nasi uczniowie w Wiedniu

28 maja klasy 2b, 2c oraz 1b LO wyjechały na zieloną szkołę pod opieką prof. B.Adler, prof. L.Krawczyk i prof. B.Wojtasińskiej

Podróż rozpoczęliśmy od spaceru po Ołomuńcu – jednym z najpiękniejszych miast Moraw. Następnie przejechaliśmy do malowniczej krainy – Morawskiego Krasu, by zwiedzić starą jaskinię oraz przepłynąć łodzią przez rzekę , która w niej płynęła. Na sam koniec spacerowaliśmy po zabytkowej części miasta Brna, oglądając piękną panoramę miasta.

Drugi dzień rozpoczęliśmy podziwianiem panoramy miasta z Wzgórza Kahlenberg w Lesie Wiedeńskim. Później dojechaliśmy do Muzeum Techniki oraz letniej rezydencji Habsburgów i ogrodów pałacowych z Gloriettą.

Ostatniego dnia przejechaliśmy znaną ulicą Ringstrasse okalającą centrum miasta, która dojechaliśmy do dzielnicy III, gdzie mieliśmy możliwość podziwiania zabudowania Hundertwasserhaus. Ostatnim punktem wycieczki była starówka Wiednia.

O wycieczce do Wiednia napisała Magdalena Sroka z kl.IIB