Niezwykła lekcja empatii

W piątek 13 kwietnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z niezwykłą nauczycielką Panią Mariną Hulią.

Pani Marina jest Rosjanką urodzoną na Ukrainie w Czerkasach. Od 25 lat mieszka w Polsce, gdzie zajmuje się działalnością   na rzecz emigrantów, samotnych matek, bezdomnych. Jest laureatką wielu nagród. W 2006 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Nieocenione Zasługi dla Kultury Polskiej, zwłaszcza Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, a także integracji społecznej.

Podczas spotkania, w którym wzięli uczniowie klas drugich i trzecich, Pani Marina opowiadała o pracy z dziećmi w niezwykłym miejscu: na dworcu w białoruskim mieście Brześć. Dzieci te pochodzą z Czeczeni, skąd uciekły z najbliższymi z różnych powodów i teraz czekają na wjazd do Polski.

Pani Marina przywiozła do Polski grupkę czeczeńskich dzieci, które na krótko odwiedziły naszą szkołę.

Podczas tego krótkiego spotkania zaprezentowały czeczeńskie tańce – chciały wciągnąć do zabawy naszych uczniów, niestety honoru szkoły przyszło bronić jak zawsze nauczycielom 🙂

Spotkanie z czeczeńskimi dziećmi i Panią Mariną udało się zorganizować dzięki Panu Jackowi Taranowi, za co bardzo dziękujemy.

Poniżej linki do materiałów, z których można więcej dowiedzieć się o działalności Pani Mariny, a także wesprzeć jej działania.
http://www.dziecimariny.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=m56fZDCi3-k
https://www.tygodnikpowszechny.pl/z-dworca-w-brzesciu-do-radosci-151786

fot. Jacek Taran