Msza na Wawelu na koniec roku

Msza święta na Wawelu

Podczas dzisiejszej mszy, która odbyła się tradycyjnie o godz.8 w katedrze na Wawelu, ksiądz Stanisław Czernik błogosławił uczniom, nauczycielom i rodzicom na  koniec roku szkolnego. Wspominał też o tym, aby nie zapominać o Bogu i własnej godności w wakacje, bo tylko to może przynieść nam spokój i szczęście.

Dni w których Cię niosłem

Przeczytał też historię o człowieku, który całe swoje życie śledził ślady na piasku: jedne należały do niego, drugie do Boga. Zauważył, że w najcięższych chwilach życia był tylko jeden ślad. Wyrzucił Bogu, że właśnie wtedy, gdy był najbardziej potrzebny, zostawił człowieka zdanego na samego siebie. Pan wtedy odparł, że to były „dni, w których Cię niosłem”. Ksiądz zachęcał nas do dostrzegania Bożej łaski w codziennym życiu.

Złożenie kwiatów

Po odprawionej mszy udaliśmy się do krypty św. Leonarda, gdzie złożyliśmy kwiaty i pomodliliśmy się za spoczywających tam zmarłych.