Mistrzowie II turnieju debat filmowych!

Turniej debat filmowych

Nasza niezastąpiona drużyna debat oksfordzkich w składzie: Ula Klimas, Bartosz Pałka, Marcin Dąbrowski oraz Paweł Dziób wzięła udział w tegorocznej II edycji turnieju debat filmowych organizowanego przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

Faza grupowa

W fazie grupowej, która odbyła się końcem lutego, nasza szkoła zmierzyła się z VI Liceum Ogólnokształcącym z Krakowa oraz II Liceum Ogólnokształcącym, również z Krakowa. Po serii pojedynków nasza drużyna okazała się najlepsza i tym samym awansowała do finału.

Pojedynek o pierwsze miejsce

20 maja 2023 roku odbył się finał turnieju. Jego okoliczności były idealnie dobrane do tematyki zmagań, ponieważ odbył się w kultowym Kinie Pod Baranami.  Był częścią organizowanego przez Kino Pod Baranami SMAK-u, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina, odbywającego się w jedną sobotę w miesiącu o godzinie 11. Zmierzyliśmy się w finale z VIII LO z Krakowa. Debatowaliśmy nad filmem „Beautiful Beings”, islandzką produkcją nagrodzoną przez MFF 2022 oraz będącą islandzkim kandydatem do Oscara. Wydarzenie rozpoczęło się seansem powyższego filmu, następnie obie drużyny stanęły naprzeciwko siebie w debatanckim pojedynku. Teza pojedynku nawiązywała do wydarzeń z filmu i traktowała o problemach resocjalizacji, patologii, etyki, moralności i prawa. Obie drużyny były świetnie przygotowane i wykazały się bardzo dużymi umiejętnościami retorycznymi. Do samego końca nie było wiadome, kto zwyciężył debatę.

Mistrzowie II Turnieju Debat Filmowych

Po kilkunastominutowej naradzie sędziowie wydali werdykt, według którego nasza drużyna zwyciężyła debatę i tym samym cały turniej, zdobywający tytuł mistrzów debat filmowych. To już kolejny sukces naszej drużyny. Jesteśmy dumni z ich postępu i serdecznie im gratulujemy za cały wkład i zaangażowanie. Dziękujemy również organizatorom, Krakowskiemu Stowarzyszeniu Mówców oraz Kinu Pod Baranami za organizacje tego wspaniałego wydarzenia.