Mikołajki samorządów szkolnych

W tym roku Młodzieżowa Rada Miasta Krakowa postanowiła w nieco inny sposób świętować 6 grudnia. Zorganizowała ona bowiem mikołajkowe spotkanie Samorządów Uczniowskich krakowskich szkół.

Zaproszenie nie ominęło oczywiście naszej szkoły. Przedstawiciele naszego samorządu w składzie: Michał Kękuś, Eryka Ball, Maria Pazdan, Gosia Nęga, Natalia Góra i Kamil Karwala, udali się piątkowym popołudniem 7 grudnia do Urzędu Miasta przy Placu Wszystkich Świętych.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16:30. Wtedy to odbył się pokaz wokalny chóru z Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych. Wszyscy byli zachwyceni przygotowanymi przezeń interpretacjami świątecznych utworów m.in. z repertuarów piosenkarek takich jak Sia, czy Jessie J.

Po tym miłym pokazie, przyszedł czas na przedstawienie się poszczególnych samorządów. Wszystkie szkoły po kolei, w tym delegacja z naszego liceum, wyjaśniły krótko jak funkcjonują poszczególne samorządy szkolne i zdały niedługie sprawozdanie z wykonanej przez siebie pracy.

Kolejnym punktem było wykonanie specjalnego, pamiątkowego zdjęcia oraz przerwa na poczęstunek. Była to świetna okazja do zapoznania się, krótkiej rozmowy i wymiany poglądów i spostrzeżeń dotyczącej pracy i działalności szkolnych samorządów.

W ostatniej godzinie spotkania miał miejsce krótki panel dyskusyjny, poprzedzony wykładem Przewodniczącego IV kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa oraz Pana Tomasza Talaczyńskiego o tym, jak wygląda samorządność młodych oraz wspominający o Krakowskiej Akademii Samorządności. Po jego zakończeniu organizatorzy podziękowali przybyłym gościom i wszyscy się rozeszli.

Mikołajki odbyły się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło śmiechu, ale również rozmów na nieco bardziej poważne tematy, dotyczące nas wszystkich – uczniów. Była to dla nas niesamowita okazja wymienienia się wspólnymi doświadczeniami, spostrzeżeniami, czy ideami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Młodzieżowej Radzie Miasta Krakowa i mamy nadzieje na podobne spotkania w przyszłości 🙂

W Urzędzie Miasta Krakowa
Nasz Samorząd Uczniowski