Szkolny konkurs piramid i układów tanecznych

Za nami konkurs piramid gimnastycznych i układów tanecznych, w których zaprezentowały się dziewczęta klas gimnazjalnych i licealnych. Oczywiście nie zabrakło pierwiastka męskiego, ale o tym później.

Piramidy gimnastyczne

Tutaj liczyła się jakość wykonania, ilość poziomów oraz stopień trudności. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili prof. Barbara Niedzielska-Adler, prof. Paulina Warchał, prof. Sandra Podżus oraz ksiądz prof. Stanisław Czernik.

W trakcie zawodów drużyny zaprezentowały wiele figur i konfiguracji gimnastycznych, z których większość się nie powtórzyła. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż poprzeczka była postawiona bardzo wysoko. Ostatecznie drużyny zakończyły zmagania w następującej kolejności.

I miejsce        klasa II B w składzie Grzanka,Sroka, Siwek, Kubisiak, Hajda
II miejsce       klasa III A w składzie Ślusarczyk, Młynarska, Heksel, Pochwalska,  Leńczuk, Konopek, Studnicka
III miejsce      klasa II E  w składzie Śliwowska, Rapacz, Kojda, Skwara, Kowalik, Sałat, Abramczyk, Włodarska
                      klasa I A  w składzie Cichoń, Nalepa, Pławińska, Dyga, Machno, Śreniawska, Gałaś
V  miejsce     klasa III B  w składzie Hajduk, Róg, Napruszewska, Pająk, Kisiel
VI miejsce     kasa III C,D  w składzie Trznadel, Leszczyńska, Barczak, Olchawa

Układy taneczne

Drugie zawody to układy taneczne. Podobnie jak w przypadku piramid liczyła się estetyka ruchu, synchronizacja oraz strój. W komisji zasiadły tym razem prof. Barbara Niedzielska-Adler, prof. Agata Miernikiewicz oraz prof. Sandra Podżus.

Drużyny podczas konkursu prezentowały różne style tańca od baletu po dancehall czy hip-hop. W powietrzu czuć było sportową rywalizację. Każdy zespół chciał wypaść jak najlepiej, a konkurencja była wymagająca.

Dodatkową atrakcją zawodów był występ Dawida Stępskiego, który wystąpił z klasą II C,D. W trakcie występu publiczność podniosła się z krzeseł i oklaskiwała tańczący zespół.
Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

I miejsce III C w składzie Gralak
II miejsce III A,II A, II C w składzie Konopek, Koczera, Pazdan
                I B  w składzie Kapustenko, Mroczek, Domańska, Szatkowska, Sabara
III miejsce  II C w składzie Stępski, Wągiel, Nęga, Kubic, Gołębska
                  III D  w składzie Żyrkowska, Karpiel, Mazurek, Skolmowska
Poza podium znalazły się kolejno
III D w składzie Nowak
III D w składzie Żyrkowska, Skolmowska, Karpiel, Mazurek, Wołek, Gralak, Levchenkowa
III D,C  w składzie Wołek, Levchenkowa
II D  w składzie Gramatowska, Baran, Kopeć
III B w składzie Róg, Kisiel

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do oglądania wybranych zdjęć!
prof. Sandra Podżus

A tu znajdziesz relację z zeszłorocznej edycji konkursu piramid.