Konferencja naukowa: Praca socjalna – Dystans społeczny – Zdrowie psychiczne

9 grudnia 2020r. uczniowie XLIII LO mieli możliwość uczestniczenia w konferencji on-line przygotowanej przez profesora Huberta Kaszyńskiego i panią Olgę Maciejewską – pracowników naukowych Instytutu Socjologii UJ. Tematami rozmów były trzy istotne zagadnienia: Praca socjalna – Dystans społeczny – Zdrowie psychiczne. Spotkanie miało charakter dyskursywny i było koordynowane przez studentki Instytutu Socjologii UJ.

Wspólnie zastanawialiśmy się nad sposobami pomagania w czasach pandemii i wpływie izolacji na nasze samopoczucie. Poruszaliśmy tematy związane z obecnymi ograniczeniami oraz możliwościami, jakie daje nam Internet jako źródło komunikacji społecznej. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak działają różne organizacje niosące pomoc i w jaki sposób można udzielać pomocy potrzebującym. Dyskutowaliśmy także nad kwestią strachu podczas pierwszego i drugiego-trwającego- lockdownu.

Serdecznie dziękujemy profesorowi Hubertowi Kaszyńskiemu za zaproszenie naszej Szkoły do wzięcia udziału w zajęciach!