Wykład profesora Huberta Kaszyńskiego „Czas zbezczeszczenia”

15 grudnia 2020r. to dokładnie połowa czasu świąt Hanuka. W tak niezwykłym dniu uczniowie XLIII LO uczestniczyli w spotkaniu z panem profesorem Hubertem Kaszyńskim (Instytut Socjologii UJ), który przygotował wykład dotyczący twórczości Józefa Baua – więźnia obozu KL Plaszow. Wstrząsająca historia człowieka przez lata ocierającego się o śmierć stała się punktem wyjścia do zaprezentowania jego mało znanej twórczości literackiej i plastycznej. W czasie spotkania prapremierę miał autorski film profesora Huberta Kaszyńskiego nakręcony w Tel-Awiw-Jafa (Izrael) w muzeum Józefa Baua. Wszyscy uczniowie uczestniczący w zajęciach mieli możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami dotyczącymi nie tylko literatury Holocaustu, ale także istotnego problemu komunikacyjnego: jak współcześnie mówić o Holokauście?

Przebieg spotkania był koordynowany ze strony XLIII LO przez panią dyrektor Bożenę Kiszniewską i panią Ewę Misztal.

Po raz kolejny dziękujemy panu profesorowi Hubertowi Kaszyńskiemu i pani Oldze Maciejewskiej za niezwykłą życzliwość i chęć współpracy z naszym Liceum!