Projekt Erasmus+

Na lata 2019 – 2021 w naszym liceum zaplanowany został międzynarodowy projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. W projekcie biorą udział uczniowie z Polski, Czech, Węgier i Włoch. Hasło projektu brzmi „Złoty trójkąt renesansu – Beatrycze Aragońska, Władysław Jagiellończyk, Maciej Korwin.”

Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z kulturą renesansu i postaciami historycznymi ważnymi dla wszystkich zaangażowanych państw.

W październiku 2019 roku gościliśmy młodzież z trzech krajów. W ramach podjętych zadań przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe na terenie XLIII LO i w plenerze. Nasi goście mieli okazję zwiedzić zabytki miasta i podziwiać okolice Krakowa w przepięknej jesiennej scenerii. Uczniowie liceum bardzo zaangażowali się w przygotowanie wizyty zagranicznych gości. Pod opieką profesorów przeprowadzili zajęcia warsztatowe, grę miejską, wcielili się w rolę miejskich przewodników. A na zakończenie przygotowali poczęstunek, w trakcie którego serwowane były specjały polskiej kuchni.

Niestety, ogólnoświatowa pandemia koronawirusa skutecznie popsuła nam szyki i na półtora roku cały projekt został zawieszony. Na szczęście, wraz z powrotem do nauki stacjonarnej mogliśmy również wznowić naszą wymianę.

Dwa tygodnie temu odbyła się druga część projektu. Tym razem wszyscy uczestnicy gościli w Czechach, a konkretnie w Ołomuńcu, gdzie ma swoją siedzibę szkoła biorąca udział w wymianie. W związku z tym już wkrótce możecie spodziewać się relacji z tego wyjazdu.

Więcej zdjęć z projektu Erasmus+ znajdziesz TUTAJ