Wycieczka do Katowic na “Body worlds and the cycle of life”

Klasy trzecie z rozszerzoną biologią uczą się nie tylko z podręczników! Żeby dobrze zrozumieć budowę i funkcjonowanie ludzkiego ciała, Klasa IIIB i IIIC udały się na jednodniową wycieczkę do Katowic w dniu 09.11.23r. aby utrwalić i pogłębić wiedzę o człowieku. Wyjechaliśmy o 10:00 z podwórka naszej szkoły i zaczęliśmy swój intensywny dzień od smacznego posiłku w Burger Kingu, aby mieć siłę na zwiedzanie.

Razem z prof. Sandrą Podżus, prof. Adamem Nowakiem, wychowawcami prof. Agatą Miernikiewicz i prof. Jakubem Kotarbą, nasza liczna grupa zwiedziła piękne miejsce – Nikiszowiec. Osiedle mające za sobą stuletnią historię zainteresowało nas swoją niezwykłą atmosferą. Dostaliśmy od opiekunów półtorej godziny czasu wolnego więc grupkami zaczęliśmy eksplorować klimatyczne podwórka i uliczki. Podziwiając piękną i niezwykłą architekturę, zwiedziliśmy również neobarokowy kościół pw. Św. Anny, a także kawiarnie i miejscowe sklepy z pamiątkami.

Chwilę potem przeszliśmy z Nikiszowca na wystawę pod tytułem “Body worlds and the cycle of life”. Najpierw podzielono nas na dwie grupy a następnie aż dwie godziny poświęciliśmy zgłębianiu cyklu ludzkiego życia, od urodzenia aż do samej śmierci. Pomimo że niektóre eksponaty były dość drastyczne, każdy się trzymał dzielnie, zadając dużo pytań przewodnikom. Mieliśmy okazję zobaczyć różnice między zdrowymi a chorymi narządami wewnętrznymi ludzi, m.in. płuca palacza czy mózg zaatakowany chorobą Parkinsona. Warto pamiętać że głupich pytań nie ma, dlatego każdy poza zwykłymi zdjęciami wyniósł z tej wystawy jakże cenną na naszym kierunku wiedzę.

Po tak szalonym dniu w drodze powrotnej nie ominęła nas kolacja, którą zjedliśmy w McDonaldzie razem z nauczycielami. O godzinie 19 wróciliśmy wieczorem pod drzwi szkoły dzieląc się emocjami z tego dnia.
Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom tej wycieczki za jej przygotowanie i wspaniały  czas, a także uczestnikom za udział i chęci do nauki.