Wycieczka do Czech

Dla części uczniów klas 3a, 3b i 3c, w towarzystwie niezastąpionych prof. Joanny Golc, prof. Barbary Adler oraz prof. Małgorzaty Ciuruś, dni 26-27.05.2022 oznaczały odskocznię od szkolnej codzienności. W czwartkowy ranek spod szkoły wyjechał autokar kierując się w stronę naszych sąsiadów – Czech. 

Pierwszym punktem na trasie był Ołomuniec – niegdyś stolica Moraw, teraz znany raczej jako miasto studenckie. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć rynek górny i dolny oraz zachwycić się architekturą miasta, w tym licznymi fontannami.

Kolejny przystanek miał miejsce w okolicach przepaści Macocha, która kryje za sobą legendę – z tamtego punktu pewna kobieta miała zrzucić swojego pasierba, któremu na szczęście udało się przeżyć. Został odnaleziony przez mieszkańców wioski, którzy w ramach zemsty zrzucili z przepaści okrutną macochę. Stamtąd kolejka linowa zabrała nas w okolicę pięknej jaskini Punkvy, której zwiedzanie zakończyło się przepłynięcem łódkami. Pierwszy dzień w Czechach zakończył się w Brnie, gdzie zwiedziliśmy rynek, a następnie spacerem udaliśmy się do hotelu. 

Drugiego dnia czekała nas długa, nużąca podróż w stronę Adrszpaskich Skał. Tam zastała nas ulewa, jednak piękne widoki były warte wszystkich poświęceń. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsca w których kręcono adaptację książki „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, przejść przez Słoniowy Rynek i poznać legendy dotyczące licznych formacji skalnych.

Wycieczka zakończyła się wspólnym śpiewaniem w autokarze.

Oliwia Bachula, kl. 3c