📻 „Szkoła w radiu”

W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów naszej szkoły bierze udział  w projekcie „Szkoła w Radiu”, organizowanym przez Akademię Dziennikarską Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i internetowe Radio Pryzmat.

Przedstawiciele klas 1a, 1c, 1e i 2c raz w miesiącu pod opieką prof. Beaty Mlak i prof. Joanny Golc aż do maja przyszłego roku, uczestniczą w specjalnie przygotowanych warsztatach połączonych z ćwiczeniami praktycznymi w profesjonalnym studiu. Dotychczas odbyły się już trzy spotkania.

Podczas nich uczniowie mieli okazję poznać gatunki dziennikarskie, dowiedzieli się również w jaki sposób przygotować się i przeprowadzić interesujący wywiad, jak wykonać montaż radiowy, a nawet przeprowadzili sondę uliczną, której tematy obracały się wokół życia młodzieży w szkole.

Na pierwsze efekty pracy przyjdzie nam poczekać do początku przyszłego roku – 24 stycznia i 21 lutego (w obu przypadkach o godzinie 19) odbędą się bowiem audycje przedstawicieli naszego liceum, dotyczące samorządu szkolnego oraz bezpieczeństwa w szkole.

Finał projektu stanowić będzie natomiast audycja na żywo – 22 maja o godzinie 19.

Z niecierpliwością wyczekujemy rezultatów ćwiczeń i życzymy naszym uczniom powodzenia.

Michał Kękuś, k. II c