­čô╗ „Szko┼éa w radiu”

W bie┼╝─ůcym roku szkolnym grupa uczni├│w naszej szko┼éy bierze udzia┼é┬á w projekcie „Szko┼éa w Radiu”, organizowanym przez Akademi─Ö Dziennikarsk─ů Staromiejskiego Centrum Kultury M┼éodzie┼╝y w Krakowie i internetowe Radio Pryzmat.

Przedstawiciele klas 1a, 1c, 1e i 2c raz w miesi─ůcu pod opiek─ů prof.┬áBeaty┬áMlak i prof. Joanny Golc a┼╝ do maja przysz┼éego roku, uczestnicz─ů w specjalnie przygotowanych warsztatach po┼é─ůczonych z ─çwiczeniami praktycznymi w profesjonalnym studiu. Dotychczas odby┼éy si─Ö ju┼╝ trzy spotkania.

Podczas nich uczniowie mieli okazj─Ö pozna─ç gatunki dziennikarskie, dowiedzieli si─Ö r├│wnie┼╝ w jaki spos├│b przygotowa─ç si─Ö i przeprowadzi─ç interesuj─ůcy wywiad, jak wykona─ç monta┼╝ radiowy, a nawet przeprowadzili sond─Ö uliczn─ů, kt├│rej tematy obraca┼éy si─Ö wok├│┼é ┼╝ycia m┼éodzie┼╝y w szkole.┬á

Na pierwsze efekty pracy przyjdzie nam poczeka─ç do pocz─ůtku przysz┼éego roku – 24 stycznia i 21 lutego (w obu przypadkach o godzinie 19) odb─Öd─ů si─Ö bowiem audycje przedstawicieli naszego liceum, dotycz─ůce samorz─ůdu szkolnego oraz bezpiecze┼ästwa w szkole.

Fina┼é projektu stanowi─ç b─Ödzie natomiast audycja na ┼╝ywo – 22 maja o godzinie 19.

Z niecierpliwo┼Ťci─ů wyczekujemy rezultat├│w ─çwicze┼ä i ┼╝yczymy naszym uczniom powodzenia.

Micha┼é K─Öku┼Ť, k. II c