Święto KEN i Ślubowanie

14.10.2019 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej (czyli tzw. Dnia Nauczyciela) połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Po części oficjalnej mieliśmy przyjemność oglądnąć krótki program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem prof. J. Golc oraz wysłuchać piosenek m. in. E. Farny i E. Lisowskiej w wykonaniu chóru przygotowanego pod kierunkiem prof. M. Topy i prof. J. Kotarby.

Na początku była scenka, w której uczennica, która ledwo wstała (K. Płonka z Ie), dyskutowała ze swoim aniołem stróżem (K. Semenowicz Ie). Dzięki reporterowi (J. Żebrowski Ie) przenieśliśmy się do naszej szkoły, gdzie mogliśmy przyjrzeć się jej w kabaretowym ujęciu.

Wszystkich zainteresowała ostatnia scena, w której dyrektor szkoły (W. Bienia Ia) zatrudniał nową nauczycielkę (A. Jędrusiak If), roztaczając przed nią wspaniałe wizje dotyczące zawodu nauczyciela. W tym czasie z tyłu pokazywane były tabliczki z jej myślami, m. in. „Ratunku!” albo „Czemu nie poszłam do korpo?”.

Po zakończeniu programu zostały rozdane nauczycielom i pracownikom szkoły jesienne upominki w postaci miodu przygotowane przez Radę Rodziców.