Spotkanie z Kordianem, czyli Narodowe Czytanie w naszej szkole

W tym roku odbyła się 13. edycja Narodowego Czytania, akcji mającej na celu promowanie polskiej kultury i literatury oraz wspieranie czytelnictwa.

Według strony www.prezydent.pl napłynęło ponad 5 tysięcy zgłoszeń z Polski i całego świata. Kolejny raz nie zabrakło wśród nich naszego liceum: www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2024-kordian/uczestnicy-akcji/xliii-liceum-ogolnoksztalcace-im-zofii-chrzanowskiej-w-krakowie,37857

W piątek 6 września spotkaliśmy się w strefie relaksu na szkolnym podwórku, aby w pięknym otoczeniu wysłuchać fragmentów „Kordiana” – dramatu J. Słowackiego. W wydarzeniu wzięła także udział pani dyrektor Bożena Kiszniewska. Uczennice klasy 2C odczytały dwie historie opisane w utworze: o Kazimierzu, który poświęcił życie, aby uratować współwięźniów i o Janku, który zasłynął niezwykłym talentem. Obydwie opowieści niosły przesłanie, że warto działać i wierzyć w swoje siły.

Uczniowie mogli nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale przede wszystkim spotkać się w tak niecodzienny sposób z piękną literaturą.

Już czekamy na kolejną edycję akcji, w której na pewno weźmiemy udział.