Projekt Erasmus+

Z przyjemnością informuję, że XLIII LO zdobyło kolejne środki unijne: 62 226 euro (niemal 300 000 PLN) w ramach grantu na realizację projektu Erasmus+. Środki zostaną przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i podnoszenie jakości pracy szkoły. W ramach projektu przeprowadzimy następujące działania:

– kurs języka angielskiego dla 11 nauczycieli XLIII LO,

– wyjazdy na kursy języka angielskiego do Irlandii, na Maltę i Cypr dla 15 nauczycieli (dwa tygodnie),

– wyjazdy 15 nauczycieli na obserwację zajęć i wymianę doświadczeń w szkołach w Hiszpanii (Almeria i Teneryfa), Włoszech (Perugia i Sycylia), Austrii (Klagenfurt), Francji (Perpignan), Irlandii (Kells) i Turcji (Balikesir).

Nasi partnerzy odwiedzą również naszą szkołę:

– w dniach 24 – 28 października 2022 będziemy gościć nauczycielkę z Hiszpanii, która będzie obserwować zajęcia i wymieniać doświadczenia,

– w maju na tej samej zasadzie odwiedzą nas nauczyciele z Perugii,

– również w maju spodziewamy się grupy 12 – 15 uczniów z Perugii, którzy przez tydzień będą uczestniczyć w zajęciach i zwiedzać Kraków,

– w październiku 2023 grupa 12 – 15 naszych uczniów wyjedzie na tydzień do Perugii.

Jesteśmy przekonani, że takie działania dobrze służą całej społeczności szkolnej, zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Jacek Czaplak

Koordynator projektu Erasmus+ i współpracy zagranicznej