Podsumowanie naszego udziału w XXI Szkole Debat

30 stycznia nasza drużyna debat oksfordzkich wzięła udział w pojedynku ćwierćfinałowym XXI Szkoły Debat, który odbył się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Poniżej znajduje się przebieg spotkania.

Propozycja: XLIII LO Mówca 1: Bruno Vince Mówca 2: Urszula Klimas Mówca 3: Bartosz Pałka Mówca 4: Anna Vitushyńska Opozycja: VII LO Mówca 1:Julia Antosz Mówca 2: Anna Krzyworaczka Mówca 3: Aleksandra Koźlak Mówca 4: Krzysztof Kotarsko

Teza: lepszy byłby świat, w którym wiadomość potwierdza istnienie reinkarnacji. Infoslajd: Jutro do każdego człowieka zostanie dostarczona wiadomość ujawniająca czy reinkarnacja po śmierci jest prawdziwa, czy nie. Po śmierci możesz się odrodzić jako każda istniejąca żyjąca istota. Ta wiadomość będzie w 100% poprawna i będzie postrzegana w 100% jako prawdziwa.

Pierwszy mówca drużyny propozycji wytłumaczył tezę, zaczął argumentacje i tym samym rozpoczął debatę. 2 mówczyni drużyny opozycji zgłosiła formułę advocem do 3 mowy propozycji. Podobnie postąpił trzeci mówca drużyny propozycji i również zgłosił advocem do 3 mowy opozycji. Od momentu zgłoszenia advocem przez opozycje debata skupiła się na potencjalnym upadku chrześcijaństwa. 4 mówczyni propozycji skupiła się na dokończeniu argumentacji i podsumowaniu debaty. Cała dyskusja mocno skupiła się na krzywdzie zwierząt i kryzysie wiary. 4 mówca opozycji zakończył debatę z bardzo subiektywnym podejściem.

Werdykt: Wygrała drużyna opozycji, VII LO.

To koniec udziału naszej drużyny w XXI Szkole Debat. W tej edycji udało znaleźć się nam w 8 najlepszych liceów krakowskich. Liczymy na więcej, toż to dopiero początek sezonu debatanckiego. Przed nami jeszcze wiele turniejów, spotkań, wydarzeń. Jesteśmy przekonani o bardzo dobrej reprezentacji na każdym z nich.