Podgórze i Kazimierz

W dniu 26 września 2019 roku uczniowie klasy 1e wraz z nauczycielem dr R. Warchał udali się na Plac Bohaterów Getta w Krakowie. Celem wyjścia było zapoznanie młodzieży z kulturą krakowskich Żydów z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie zdobyli informację z zakresu historii przedwojennego podgórza oraz poznali sylwetkę Tadeusza Pankiewicza Wikipedia – aptekarza z krakowskiego getta..

Kolejnym etapem wyjścia było zwiedzanie Bazyliki Bożego Ciała w Krakowie. W obiekcie sakralnym uczniowie obejrzeli kaplicę św. Anny, ołtarz w głównym prezbiterium, nawę południową i północną oraz organy, które od przeszło 1963 roku są największym tego typu instrumentem w Krakowie pod względem ilości głosów (83 głosy i prawie 6000 piszczałek) o organach.