Otwarcie sezonu narciarskiego

W ramach III i IV godziny WF uczniowie otworzyli 9 grudnia sezon narciarsko-snowboardowy na stacji Czorsztyn-SKI Kluszkowce.
W sobotę z samego rana o godzinie 7:00 ruszyliśmy do Kluszkowców. Pomimo tak wczesnej pory uczniom dopisywały dobre humory i towarzyszyły im przez cały dzień. Po dotarciu na miejsce wyciągnęliśmy sprzęt i odbyła się odprawa na temat planu dnia i zachowania się na stoku. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, każdy z nich mógł w trakcie jazdy zasięgnąć rady od p. Roberta i p. Sandry. Na górnej stacji byliśmy jednymi z pierwszych, tam odbyła się rozgrzewka i ostatnie sprawy organizacyjne.
Warunki były bardzo dobre, uczniowie mieli do dyspozycji dwa wyciągi i dwie trasy o różnym stopniu trudności. O 11 zjechaliśmy na przerwę do restauracji na ciepły posiłek i gorącą czekoladę, po naładowaniu energii kontynuowaliśmy jazdę. Podczas jazdy nauczyciele obserwowali umiejętności techniczne podopiecznych i byli bardzo mile zaskoczeni poziomem jazdy. Jeszcze kilka wyjazdów szkoleniowych i wszyscy będą mogli swobodnie i bezpiecznie szusować. Po zakończonej jeździe spakowaliśmy się do busa i wyruszyliśmy w drogę do Krakowa.
Wyjazd uważam za udany; mile zaskoczyły nas bardzo dobre warunki i co najważniejsze nie odnotowaliśmy żadnej kontuzji. Uczniowie byli zadowoleni z dzisiejszego dnia, podobnie jak nauczyciele i instruktorzy. To dopiero początek sezonu: wspólnie z najlepszym kierownikiem czyli p. Robertem Szymikiem zapraszamy wszystkich chętnych do brania udziału w kolejnych wyjazdach!
p. Sandra Podżus