Konkurs kolęd

Długo oczekiwany konkurs kolęd

Tradycją naszej szkoły jest konkurs kolęd, którego zwycięzca otrzymuje Puchar dyrektora szkoły. Tradycja jest kontynuowana, więc dziś, czyli 5 stycznia 2018, odbył się długo oczekiwany konkurs kolęd i pastorałek. Przygotowania i próby trwały już od co najmniej miesiąca.

Klasy zaprezentowały niezwykle zróżnicowane pomysły. Była „Cicha noc” śpiewana ze świecami i wręczaniem opłatków, ale też kolędy i pieśni z elementami inscenizacji, śpiewem chóralnym, solowym, tańcami i nawet rapem.

Oglądaliśmy Józefów i Maryje, stadka aniołów w aureolach, gromady pasterzy z owieczkami pod pachą i ciupagami w garści a także diabełki, które pojawiły się tam chyba przypadkiem :-). Do Jezuska przyszedł też renifer.

Występ poza konkursem

W czasie narady jurorów Michał Kękuś i Wojtek Walczak z Samorządu Uczniowskiego niespodziewanie wkroczyli na scenę w rytmie „Last Christmas”. Śpiewając i tańcząc zaczęli zachęcać do przyłączenia się innych. Już po chwili na scenie zrobił się niezły tłum.

Konkurs kolęd mamy za sobą

Decyzją jury miejsce trzecie zajęła klasa IIId kolędą: „A wczora z wieczora”.

Drugie miejsce ex aequo zajęły klasa IIa kolędą: „Cicha noc” (w tym roku przypadnie 200 lat od jej pierwszego wykonania) i klasa IId polską kolędą: „Skrzypi wóz”.

Zwycięzcami Konkursu kolęd ogłoszono klasę IIIa, która przedstawiła piosenkę Skaldów: „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”.

Podziękowania

Dziękujemy za wysiłek wszystkim wykonawcom, wychowawcom, jurorom oraz przede wszystkim opiekunkom samorządu: p. Justynie Witek i p. Paulinie Warchał, które były organizatorkami tego wydarzenia.