Kongres italianistów

W piątek, 20 października 2023 roku, cztery uczennice klasy II wraz z panią profesor Magdaleną Osochą, wzięły udział w kongresie italianistów. Podczas wydarzenia zostały przeprowadzone różne wykłady m.in. na temat włoskiej kuchni, interesujących, a mało popularnych miejsc we Włoszech, ciekawostek na temat włoskiej kultury oraz o tym jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych. Na imprezie nie wiało nudą, ponieważ między prelekcjami organizowane były przeróżne atrakcje i konkursy. Dwie uczestniczki wydarzenia z naszej szkoły, Julia Kisiel oraz Lidia Stelmach, zajęły w quizach i zgadywankach pierwsze oraz trzecie miejsce. Na kongres przyjechała młodzież z różnych stron Polski, humor wszystkim dopisywał, atmosfera była świetna. Na miejscu można było zaopatrzyć się we włoskie specjały np. makarony, ciasteczka, oliwy, a także w książki i podręczniki do nauki języka włoskiego. Mamy nadzieję, że za rok w kongresie dla pasjonatów języka włoskiego zechce wziąć udział więcej uczniów z XLIII LO!