Erasmus+

W ramach projektu Erasmus+ uczniowie Naszej Szkoły w dniach 4-8 października 2021 r. uczestniczyli w wymianie do Republiki Czeskiej. Byliśmy gośćmi Gimnazjum w Ołomuńcu.

W programie wizyty były warsztaty zajęciowe, koncert pieśni czeskich kompozytorów oraz wycieczki po Ołomuńcu, Pradze i Brnie. Warsztaty były zorganizowane w szkole w Ołomuńcu, mieliśmy zajęcia integracyjne, historyczne, artystyczne i muzyczne. Uczestnikami warsztatów były grupy z: Czech, Polski, Włoch i Węgier.

W kolejnych dniach wizyty odbyliśmy wycieczki do Pragi i Brna. W Pradze zwiedziliśmy Pałac Prezydencki, Most Karola, Katedrę św. Wita oraz inne zabytki miasta.
W Brnie czekał na nas Zamek Spilberk i Katedra św. Piotra i Pawła.
Mieliśmy okazję zwiedzić również Ołomuniec, zobaczyliśmy: rynek główny, Katedrę św. Wacława, dawny Urząd Miasta i Kolumnę Trójcy Przenajświętszej. Podczas wyjazdu nie zabrakło rozrywki, zostaliśmy zaproszeni do kręgielni, gdzie świetnie się bawiliśmy.

Wyjazd do Czech był dla nas wspaniałym doświadczeniem, mieliśmy możliwość rozwoju swoich umiejętności językowych, poznania wielu fantastycznych ludzi oraz zwiedzanie pięknych miejsc.
Na zakończenie wymiany otrzymaliśmy dyplomy pamiątkowe i drobne upominki.
Opiekunami grupy byli: prof. Jacek Czaplak oraz prof. Jakub Kotarba
Więcej zdjęć z wyjazdu znajdziesz TUTAJ