Dzień języków obcych

15 stycznia 2024 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Przygotowania do niego zaczęły się jeszcze w ubiegłym roku, a od samego rana ochotnicy pomagali w rozwieszaniu plakatów i przygotowaniu sali gimnastycznej do wielkiego quizu. Wielkiego, bo w XLIII nasi uczniowie zmagają się z zawiłościami aż czterech jezyków nowożytnych, więc pula pytań była dość obszerna.

Każda klasa wytypowała swoich zawodników i po drobnych problemach technicznych (a jakże!) uczestnicy przystąpili do niezwykle zaciętej batalii. Emocji było co niemiara, kilka pytań sprawiło nie lada trudności, a po 61, ostatnim, mogliśmy już wyłonić zwyciezców. Wśród klas pierwszych i drugich na najwyższym stopniu podium znalazła się ekipa z klasy 2B, a za nimi odpowiednio klasy 1D oraz 2D. W drugiej turze najwiecej punktów zdobył team z klasy 4C, a po piętach deptali im zawodnicy z 3B i 3D.

Kiedy emocje już nieco opadły, uczestnicy oraz widownia zgromadzona na sali obejrzała prezentację multimedialną o Rozejmie Świątecznym zawartym podczas I Wojny Światowej przygotowaną przez jednego z naszych uczniów.

Ale na tym nie koniec atrakcji, bo już chwilę potem można było skosztować smakołyków kuchni brytyjskiej, amerykańskiej, włoskiej, niemieckiej i hiszpańskiej (a wszystkie one wyszły spod rąk naszych zdolnych uczniów). A czego tam nie było: pankejki, strudel z jabłkami, brownie, churrosy, panna cotta, ciasto marchewkowe, hiszpańskie ciasto migdałowe, tiramisu, a nawet sernik kanaryjski! Nie trzeba chyba dodawać, że do końca dnia było to najpopularniejsze i najbardziej oblegane miejsce w szkole.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego dnia: uczniom za ich plakaty, ulotki językowe oraz wypieki, ochotnikom za pomoc w przygotowaniu sal i sprzętu, natomiast zawodnikom gratulujemy trafnych odpowiedzi w quizie.
Do zobaczenia za rok podczas kolejnej odsłony tej imprezy 😉