Dzielnicowy turniej piłki nożnej

Liceum XLIII w Krakowie - turniej piłkarski

Dzielnicowy turniej piłki nożnej młodzieży gimnazjalnej

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła odniosła kolejny sukces sportowy! W miniony piątek 6 października chłopcy z klas gimnazjalnych dumnie reprezentowali naszą szkołę w turnieju piłki nożnej organizowanym przez Straż Miejską, Dom Kultury SM  Kurdwanów Nowy oraz Szkołę Podstawową nr 149.

Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Dawid Wysocki, Damian Derenda, Kamil Rayski, Krzysztof Bociek, Kamil Karwala,  Krystian Bociek, Jędrzej Ściegienny, Dymitr Krawczuk, Jakub Kasprzyk zajęli drugie miejsce. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, nasz zespół wygrał  3 z 4 meczy, ulegając w bezpośrednim starciu z gospodarzami turnieju Gimnazjum nr 28  1:0.

Aura tego dnia płatała nam figle, deszcz przeplatał się ze słońcem. Chłopcy rozpoczęli turniej w dość trudnych warunkach.

Pierwszy mecz nie był łatwy, gdyż już na początku spotkania straciliśmy dwie bramki po błędach w obronie. Nasi zawodnicy pokazali jednak, że potrafią sobie poradzić w każdej sytuacji wygrywając 2:3. Wszystkie mecze były bardzo ciekawe, zawodnicy zaskakiwali nas swoimi umiejętnościami, których nie powstydziłby się niejeden zawodowy piłkarz.

Nasi uczniowie podczas zawodów prezentowali się doskonale, byli konsekwentni w swoich działaniach. Skutecznością popisali się bracia Krystian i Krzysztof Bociek, którzy bezbłędnie potrafili odnaleźć się na boisku i skierować piłkę do siatki. Naszej twierdzy bronił Dawid Wysocki, który miał świetne interwencje bramkarskie.

Do szkoły wróciliśmy z dyplomem za zajęcie II miejsca oraz kompletem piłek. Chłopcom dziękujemy za zaangażowanie, walkę!  Wykonali kawał ciężkiej pracy zostawiając na boisku swoje serce i zdrowie!

Gratulujemy!

nauczyciele WF